Kalba apie laukiamą „samagono“ bumą

Lietuvių sąmoningumas paskutiniaisiais metais didėjo – piliečiai vis dažniau pranešdavo policijai apie nelegalaus alkoholio varyklas, apie samagono pardavėjus, rašo „Akistata“. Vis dėlto pareigūnai puse lūpų išsitaria, kad labai tikėtina, jog gali kilti neteisėtas namų gamybos gėralų gaminimo bumas.

Per du šių metų mėnesius užregistruoti tik 29 nusikaltimai dėl neteisėto namų gamybos alkoholio gaminimo, laikymo, gabenimo turint tikslą realizuoti ar aparatų alkoholiui gaminti laikymo.

Ankstesniais metais tokių nusikalstamų veikų per tokį patį laikotarpį būdavo užregistruojama 10 kartų daugiau.

Ar dabartinių valdančiųjų užmojai išblaivinti Lietuvą ir priimami sprendimai apims ir nelegalaus alkoholio gamintojų sektorių, neaišku.

Kol kas Seimas pritarė Finansų ministerijos siūlymams didinti akcizus valstybinėse įmonėse gaminamam alkoholiui, o nuo kovo 1-osios parduotuvėse jau išvydome ir pradinį rezultatą.

Skaičiuojama, jog dėl padidintų akcizų alkoholiui valstybės biudžetas 2017 metais turėtų gauti apie 8 mln. eurų papildomų pajamų.

Įdomu, o kiek papildomų pajamų bandys susižerti tie, kurie gamina „kaukolinį“ ar samagoną? Policijos pareigūnai puse lūpų išsitaria, kad labai tikėtina, jog gali kilti neteisėtas namų gamybos gėralų gaminimo bumas.

Plačiau skaitykite čia

Policijos nuotrauka.