Šešėlinė degalų rinka Lietuvoje sudaro apie 15–20 proc.
Dėl nelegalios degalų rinkos Lietuvoje per pirmuosius septynis 2012 metų mėnesius į valstybės biudžetą buvo nesumokėta apie 160 mln. Lt akcizo mokesčio. Įsipylus 50 litrų nelegalaus benzino į valstybės biudžetą nepatenka 118 Lt mokesčių.
Šešėliniais Lietuvoje yra laikomi degalai, įvežti į Lietuvą iš kaimyninių Europos Sąjungai nepriklausiančių valstybių ir nelegaliai pardavinėjami nemokant akcizo ir kitų mokesčių. Automobilių bakuose legaliai kertant sieną įsivežamas asmeniniam naudojimui skirtas kuras nėra priskiriamas šešėlinei ekonomikai tol, kol jis nėra nelegaliai parduodamas.
2012 m., gegužės 28 d.–birželio 15 d. buvo atlikta reprezentatyvi Lietuvos seniūnų apklausa elektroniniu paštu ir telefonu. Apklausos anketa išsiųsta 547 seniūnijoms, atsakymus pateikė 298, t.y. 54 proc. respondentų. Seniūnai buvo klausiami, kokius degalus naudoja jų seniūnijos gyventojai. Lietuvos seniūnų vertinimu, Lietuvoje suvartojama vidutiniškai 18 proc. nelegalaus kuro (benzino, dyzelino), o legali rinka sudaro apie 82 procentus. Panašų rezultatą rodo ir 2012 m. balandžio mėn. tyrimų bendrovės RAIT atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Jos duomenimis, 15 proc. Lietuvos gyventojų teigė besipilantys degalus ne degalinėse, o perkantys juos pigiau iš asmenų turguje ir kitose vietose. Dar 7 proc. atsakė, jog degalus pilasi kaimyninėse šalyse (Kaliningrado srityje, Baltarusijoje ar Lenkijoje).
Vertinant šio tyrimo duomenis būtina atsižvelgti į keletą veiksnių. Pirma, tiesiogiai užduodant tokio pobūdžio klausimus ne visi respondentai išlieka nuoširdūs, todėl šešėlyje galimai dalyvauja didesnė dalis gyventojų. Antra, tai, jog kurą nelegaliai perka 15 proc. gyventojų dar nereiškia, jog šešėlis sudaro 15 proc. Lietuvos kuro rinkos. Atsakiusieji, jog perka degalus šešėlyje galėjo nelegaliai pirkti tik dalį savo suvartojamo kuro, be to, kuro vartojimo kiekis tarp tų, kurie perka kurą nelegaliai ir tarp tų, kurie neperka, gali reikšmingai skirtis.
Apibendrinus minėtų šaltinių rezultatus galima daryti išvadą, jog Lietuvoje nelegali degalų rinka sudaro 15-20 proc.
Tiek benzino, tiek dyzelino, vežamo iš Rusijos ar Baltarusijos, kaina dėl šiose valstybėse mažesnio akcizo yra daug mažesnė nei Lietuvoje. Paprastai įsivežtus degalus iš vairuotojų supirkinėja ir vėliau perparduoda pasienio regiono gyventojai. Pastebėtina ir tai, kad didžioji dalis nelegalių naftos produktų sulaikoma ne pasienyje, o jau juos neteisėtai realizuojant Lietuvos vidaus rinkoje. Nelegaliai benzinu ar dyzelinu prekiaujama stovėjimo aikštelėse šalia turgaviečių ar kitų lankomų vietų. Prekybininkai dažnai turi nuolatinį pirkėjų ratą.