Sostinės pareigūnų laimikis – 900 litrų falsifikuoto alkoholio

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai konfiskavo galbūt sveikatai pavojingą alkoholį – paimta 900 litrų, įtariama, falsifikuotos degtinės „Beluga“, skelbia diena.lt.

Praeitą savaitę Vilniuje, Pramonės gatvėje, kriminalistai patikrino sandėlį, kuriame darbavosi asmenys.
Vienoje sandėlio patalpų buvo įrengta slėptuvė, kurioje sandėliuojamas galbūt nedenatūruotas etilo alkoholis, supilstytas į 3 litrų talpos polietileninius maišelius. Kitoje sandėlio patalpoje buvo laikomos vieno žinomo degtinės gamintojo kartoninės pakuotės su užrašu „Beluga“, į kurias buvo pakuojamas alkoholis.
Tokiu būdu sandėlio patalpose buvo paruošiamas galutinis produktas, brangi degtinė pažymėta prekės ženklu „Beluga“, teigia policija.
Policijos operacijos metu sulaikyti keturi įtariamieji, atlikta daugiau nei dešimt kratų ‒ jų metu surasta ir paimta 900 litrų galbūt falsifikuotos degtinės „Beluga“, daugiau nei 1 300 kartoninių pakuočių su užrašu „Beluga“. Tokio kiekio degtinės „Beluga“ vertė viršija 150 tūkst. eurų. Būtent pareigūnų pastangomis į prekybą nepateko didelis kiekis galbūt sveikatai pavojingo alkoholio.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo. Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.
Policija įspėja, kad denatūruotas etilo alkoholis yra itin pavojingas gyvybei, todėl perkantys ir vartojantys alkoholinius gėrimus, kurie nėra paženklinti Lietuvos banderolėmis, stipriai rizikuoja savo sveikata, o kartais ir gyvybe.